OpenStreetMap

Haapsalu

Posted by Aedviir on 2 February 2012 in Estonian (Eesti).

Tere!

Olen Haapsalu elanik ja tunnen suurt huvi kodulinn kaardile kanda.
1/4 linna hoonetest ja teedest on juba minu poolt kaardile kantud või muudetud vastavaks olemasoleva olukorraga.
Aluskaartideks kasutan Maa-ameti avalikku WMS teenust ja välimõõdistusi.

Maa-amet on väljastanud kirja, kus lubatakse avalikke teenuseid kasutada OSM kaartide tegemiseks ja muutmiseks, ainuke nõue on viitamine allikale.

Pean siinkohal vabandama nende ees kelle tööd olen veidi muutnud või muudan tulevikus, eesmärgiks siiski täpsus ja korrektsus.
Minu eesmärgiks on saada võimalikult täpne ja andmeterohke Haapsalu linna kaart.
Kui minu poolt muudetud või kaardistatud objektid on ebatäpsed ja on olemas täpsemaid andmeid siis on kõigile lubatud neid muuta!

Soovin kõigile edu kaardistamisel.

Peep Aedviir

Location: Haapsalu linn, Lääne maakond, Eesti

Comment from RM87 on 2 February 2012 at 17:36

Tere,
tore näha, et Haapsalu ka detailselt kaardile tekib.

See, et sa muudad kellegi tehtud asju, on täiesti normaalne. Eesti territooriumil leidub näiteks teelõike, mida on muudetud üle paarikümmne korra, ning see on igati normaalne.

Kõige mõtekam on viitamist teha, lisades muudatustekogumile mingi sildi. Merkaartori puhul on selleks comment silt, millele saab väärtuse anda muudatustekogumi üleslaadimisel. Kommentaariks on algselt automaatselt genereeritud tekst stiilis: "BBOX:23.49,58.94,23.59,58.96 ADD:3 UPD:2 DEL:0" see tekst tuleks asendada millegi mõtekamaga. Selleks võiks olla muudatustekogumi paarisõnaline kirjeldus ning viide Maa-Ametile (või muule allikale).

Suure tõenäosusega oled sa praeguseks juba leidnud Eesti kommuuni listi ülesse, kuid igaks juhuks, kui sa pole selle otsa sattunud: http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-ee

PS! Kas sul merkaartori sisene otsing toimib? Juhul kui sa varem seda kasutanud pole, siis salvesta ennem igaks juhuks muudatused ja siis proovi.

Meeldivat kaardistamist,

Mihkel Rämmel


Login to leave a comment