Changeset: 90072305
MB Na Radouči
Closed by HaPe-CZ
Tags
changesets_count | 587 |
---|---|
created_by | iD 2.18.4 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Czech_RUIAN-budovy;EsriWorldImageryClarity |
locale | cs |
Discussion
-
Comment from Bóřa
Uživatel HaPe-CZ zrušil v zde v ulici na Radouči cyklostezku (highway změnil z cycleway na path, zrušil i tag bycicle designated). To stejné provedl na mnoha dalších cyklostezkách v MB.
-
Comment from HaPe-CZ
Jistě, i jsem očekával, že se nějaký cyklista ozve. Chodníky jsou v obcích primárně určeny pro chodce. Tam kde je společná plocha pro chodce i cyklisty má přednost chodec. Chování cyklistů jak ve městě tak i mimo je vzhledem k ostatním dosti vulgární. Taky mi před autem již jeden přistál, a to proto, že frajer nedal přednost. P.S. Kvalita snímků je tak bídná, že z toho lze poznat jen, že to není silnice pro auta ale pro lidi.
-
Comment from Bóřa
Nechme stranou světonázory chodci/cyklisti/řidiči. Tady jsem všichni dobrovolní mapaři a jde o to popsat reálnou situaci tak, jak je.
Zde a na mnoha jiných místech, které jste změnil je značka cyklostezky, takže komunikace je určená pro cyklisty a chodce.
Podívejte na letecké snímky na mapy.cz , kde to je vidět jasně pomocí červeně zbarveného dláždění (https://mapy.cz/s/novakosaje) případně na panoramě je vidět svislá značka.
Souhlasím, že podladové letecké snímky na openstreetmap úplně kvalitní nejsou. Nebylo by tedy lepší, pokud si nejste jistý stavem, tak to nemapovat?
Aktuálně je to tak, že po Vašem zásahu to vypadá, že tuto (a další) komunikaci cyklisté nemají přístup .Tím, že OSM je zdroj pro další aplikace, tak ty nefungují správně.
PS: doufám, že vaše úpravy opravíte doplněním bicycle=designated a segregated=yes, tak aby to odpovídalo realitě. highway=footway tam klidně nechte. -
Comment from HaPe-CZ
Ano, máte pravdu, na tom odkazu to vidět je. Ale byl jsem již dříve adminem důrazně upozorněn, že OSM a Seznam nemají uzavřenou dohodu o využíváním Mapy.cz pro mapování na OSM, a že zde používat jakékoliv odkazy na jiné mapy překračuje právní rámec. (To že mapy.cz využívají opravy nebo upřesnění z OSM je věc druhá).
Ways (1-20 of 34)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |