Changeset: 87355067
Kleine aanpassing in de eigenschappen.
Closed by Bert_D
Tags
changesets_count | 2 |
---|---|
created_by | iD 2.17.3 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from eggie
Jee hebt de surfacetags surface=gravel verwijderd. Dat is inderdaad slecht fietsbaar. Veel van die paden hebben als surface
surface=fine_gavel. Dat routeert in fietskaarten als een soort van verhard.
Wat is de verharding en welk bord?
Eggie -
Comment from eggie
Het is zeker geen fietspad, want geen bord..
Dus
highway=path
surface=fine_gravel (dacht ik hier)
bicycle=yes voor de duidelijkheid, maar al default.
Welke app gaat hier de mist in? -
Comment from eggie
De nieuwe situatie even ingetekend in het nieuwe park. ...en de oude tagging teruggezet. . Hier is zoveel veranderd. highway=path routeert gewoon voor tweewielers.
Wanneer er een bord fietspad is gekomen .. laat het even weten.
MVG,
Eggie -
Comment from Bert_D
De app RouteYou gaat hier bijvoorbeeld de mist in.
Het pad is hetzelfde qua structuur als het pad wat iets oostelijker ligt, en uitgevoerd in halfverharding. Het pad komt aan de noordkant uit op de Doesburgerdijk (een erftoegangsweg type II, waar het verkeer 60km/ mag rijden). Dit pad is een veelgebruikte ontsluiting voor bewoners van de wijk om in het achterliggende landbouwgebied te joggen of wielrennen. De situatie is al enige tijd gereed en niet door middel van borden gemarkeerd, dus een hele duidelijke bestemming is er niet aan toegekend door de gemeente. Het frustrerende is dat hij nu niet opgepikt wordt, en het iets oostelijk gelegen pad wel, deze is iets breder uitgevoerd maar qua functionaliteit hetzelfde. Ik had de eigenschappen van dit paadje gelijk getrokken met het oostelijkere paadje naar de Laarwoud (waar dus ook geen bord staat).
In ieder geval bedankt voor je feedback!
Gr. -
Comment from eggie
Oke... zou even wachten tot routeyou de update heeft doorgevoerd. Dat kan even duren... Het staat nu niet meer op onverhard en bicycle= yes staat erop. Wanneer het dan nog niet routeert zou je een berichtje naar routeyou kunnen overwegen. Het is als path correct getagd.
Een highway=cycleway zonder verdere tags wordt als verhard gezien in bv de openfietsmapBen benieuwd op het straks routeert. Het moest toch worden aangepast hier ivm de nieuwe paden.
Gr eggie -
Comment from eggie
Heeft routeyou geen instellingen die je kunt aanpassen?
-
Comment from eggie
Hier de defaulttags per land http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictions#The_Netherlands
Je kunt dan zien dat een highway=path fietsers per default toelaat. Even dan los van wel of niet verhard.
De verschillende routers zullen zich dus moeten confirmeren aan de afspraken binnen OSM.
Dat is (nog) niet altijd het geval. -
Comment from multimodaal
Mooi opgelost met de tags zo!
Inderdaad gewoon invullen wat wel en niet mag, zodat datagebruikers niet hoeven te raden welke veronderstellingen de verschillende mappers hebben gehanteerd.Die defaulttabel kan je als mapper beter geheel negeren, dat is een (ondoordachte) suggestie voor ontwikkelaars van routeerapps voor het geval de relevante tags ontbreken (een vangnet).
Routers hoeven en zullen (gelukkig!) de waarden in deze tabellen ook niet allemaal zo gaan overnemen, maar zelf blijven nadenken wat je het beste kan doen bij gebrek aan de relevante data.Zo is het bepaald niet verstandig om in NL ervan uit te gaan dat je daadwerkelijk mag fietsen op een path waar geen tag voor bicycle op staat. Meestal mist daar in OSM gewoon de bicycle=no die volgt uit het bordje aan de rand van het terrein...
Zoals de ontwikkelaar van een in meerdere apps en sites gebruikte routingengine al aangeeft:
"This proposal here creates big confusion by mixing two completely independent questions: (1) what is the legal access if an OSM way has no access tags, (2) what is the legal access if a (real world) way is not signposted. "
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:OSM_tags_for_routing/Access_restrictions#Attention
Ways (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |