Changeset: 52937318
(no comment)
Closed by henke54
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12921 nl) |
---|---|
source | AGIV Vlaanderen GRB; AGIV Vlaanderen meest recente luchtfoto's |
Discussion
-
Comment from joost schouppe
Hoi Henke,
Wat is je bron hier? https://www.openstreetmap.org/way/307416316/history#map=17/50.74007/4.24348
Je vermeldt enkel het GRB als achtergrondkaart, maar daar zitten geen deelgemeenten/postcodes in. -
Comment from henke54
ik denk dat ik slechts enkele nodes ervan 'verlegd' heb volgens GRB luchtfoto, en als er dan op de rest van dat stuk 'way', 'fouten' staan, komt dat op 'mijn naam' ... waarschijnlijk iets zijn zoals dit (eggie comment) -> https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=726251#p726251
-
Comment from joost schouppe
Je hebt een behoorlijk bochtje in de grens geïntroduceerd. Als je inzoomt naar het stukje dat ik hierboven linkte op deze site https://overpass-api.de/achavi/?changeset=52937318 dan kan je goed het verschil zien (in rood de oude lijn, in groen de nieuwe)
-
Comment from henke54
als je goed kan zien, is er enkel door mij (misschien ,,, is al lang geleden) in het bovenste gedeelte van jou overpass-voorbeeld een verschil, en dat is waarschijnlijk doordat er toen nog geen 'duidelijke'(postcode) grens was ... al het onderste gedeelte, heb ik nix mee te maken ... bovendien, bedoel je waarschijnlijk dat de rode lijn, het 'nieuwe' deel is ?
-
Comment from joost schouppe
Dag henke,
Neen, het rode deel is steeds de oude versie. Dat kan je trouwens controleren door in het stukje waar ik het over heb te kijken naar wie de punten heeft gemaakt. Bijvoorbeeld deze: https://www.openstreetmap.org/node/5167813866 . Dit is versie 1, op jouw naam.
Dus in dat stukje kan het niet anders als dat jij het hebt gedaan. Voor de postcodes is dit sowieso fout (maar begrijpelijk gegeven dat er toen nog niet veel adressen waren), voor de deelgemeente ben ik vooral geïnteresseerd waarop je je gebaseerd hebt. Algemene opmerking trouwens ook dat al je changeset comments leeg zijn - dat is een niet erg transparante manier van werken. -
Comment from henke54
ha, dat onderste gedeelte (was naar het bovenste gedeelte aant kijken van het geheel ;) ) ... tja, toen was er nog geen bebouwing daar, en heb waarschijnlijk 2 punten, die al wel duidelijk zijn, rechtstreeks met elkaar verbonden. Dikwijls , in gebied(zoals o.a. weiden en farmland)word de grens al wel eens blijkbaar 'aangepast' door de 'officiele instanties', navenant de boeren hun weide-en farmland begrenzen ... P.S. ; zo te zien, dat onderste gedeelte (aan Rond Meers), als je de gegevens van cadgis, met de gegevens(postcodes) van crab vergelijkt, blijkbaar 'tegenstrijdigheden' ...
-
Comment from joost schouppe
Inderdaad, postcode komt niet overeen met cadgis. Welke informatie uit cadgis gebruik je om deelgemeenten te bepalen? Er is geen officiële bron wat betreft deelgemeenten, dus kan je niet zomaar cadgis geloven. Mijn indruk is dat de oorspronkelijke mapper van de deelgemeenten (QuercE) een vrij alomvattende analyse heeft gedaan van de mogelijke bronnen om de grens te bepalen. Ik zou dan ook afraden om op basis van één bron deze lijnen aan te passen. En als je het wel doet, dan toch minstens de bron vermelden. In dit geval ga ik de vorige versie terugzetten.
Voor de gemeentegrenzen zelf zou kadaster naar het schijnt wel de officiële bron zijn. Maar in Vlaanderen beschouwt men doorgaans het "voorlopig referentiebestand gemeentegrenzen" als correcter. Mij lijkt het daarom beter om dat te gebruiken. -
Comment from henke54
het "voorlopig referentiebestand gemeentegrenzen" geeft geen info van de deelgemeenten, dus, die deelgemeente-grenzen kan je enkel dan maar via de postcodes 'ontwar(r)en' ?
-
Comment from joost schouppe
EIgenlijk bestaan deelgemeenten niet officieel. Dus er is geen officiële data. Het dichtste bij een "officiële" grens van deelgemeenten die ik ken, is de dataset van NGI met grenzen; zie http://www.ngi.be/NL/NL1-5-2.shtm
Maar ik zou ook die niet gebruiken zonder context van ander kaartmateriaal.
Vaak valt het inderdaad samen met poszones, maar dat is niet noodzakelijk het geval. Bovendien is er niemand die weet waar de postcodegrenzen écht liggen, aangezien dit private data is in handen van de post. -
Comment from henke54
voor zover ik weet, is cadgis het best voor 'aanduiding' van de deelgemeente-grenzen, doch die is dikwijls nog 'op de ouderwetse stempel' gebaseerd ... ik bedoel hiermee, dat ze dikwijls de 'lijnen' volgen van de waterlopen e.d. van in 'jesukes tijd' , en dat dit dikwijls niet meer 'correct' is heden ten dagen ( 1 voorbeeld van de velen) -> https://www.openstreetmap.org/way/100346806 .... heb daar 'de grens' ook 'verlegd' ...
Ways (1-20 of 24)
- 1
- 2
- Heideveld (23115909), v10
- Zenne (23492020), v14
- 30569791, v15
- 33084426, v10
- Beerselsestraat / Guido Gezellestraat (256655477), v4
- 307320086, v2
- 307416316, v11
- Kanaal Charleroi-Brussel (316439714), v3
- 386899965, v4
- 386899969, v2
- 386899971, v4
- 404043717, v2
- Sinneblok (408200498), v3
- 489006155, v2
- 489006160, v2
- 489006162, v2
- 512967202, v2
- 512967203, v2
- 513092663, v2
- 513092667, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |