Changeset: 38364327
usunięto błędne info
Closed by mapiec
Tags
created_by | JOSM/1.5 (9979 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from andrzej_aa
O jakie błędne info chodzi? Byłeś kiedykolwiek w tym lesie?
-
Comment from mapiec
ścieżki leśne nie powinny być oznaczane jako dostępne dla rowerzystów a jedynie pasy, drogi i ciągi (pieszo) rowerowe
-
Comment from andrzej_aa
To tak jakby zabronić wjazdu rowerem do lasu. Absurd.
-
Comment from mapiec
Oczywiście że takiego zakazu nie ma, ale starajmy się oznaczać tylko infrastrukturę rowerową czyli drogi, pasy i ciągi pieszo rowerowe. Jest ona tak uboga że powinna być klarownie uwidoczniona na mapie. Rowerem pojedziesz po każdej ulicy, alejce osiedlowej, leśnej - czy w takim razie powinniśmy nadawać im wszystkim atrybuty rowerowe? Chyba nie :)
-
Comment from andrzej_aa
Tu nie chodzi o możliwość wjechania, a o dostęp. Na chodnik rowerem nie wjedziesz, bo prawo tego zabrania, dlatego nie dodasz bicycle=yes, a do lasu wjedziesz, bo masz na to pozwolenie zgodnie z regulaminem lasów komunalnych i dlatego też bicycle=yes ma tutaj swoje uzasadnienie.
-
Comment from maraf24
Gdy nie ma zakazu wjazdu, to bicycle=yes jest prawidłowym rozwiązaniem, szczególnie, że jest tutaj użyte footway a nie path.
Infrastrukturę rowerową można zaznaczać korzystając z cycleway lub bicycle=designated.
Skoro znacie ten las, to moglibyście dodać tag surface.
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |