Changeset: 106213144
Wegen/ paden die geschikt zijn voor voertuigen van de hulpdiensten voor het bestrijden natuurbrand, hebben de tag fire_path = yes toegevoegd gekregen.
Closed by VRT OSM
Tags
changesets_count | 1322 |
---|---|
created_by | iD 2.19.6 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 25cm latest |
locale | nl |
Discussion
-
Comment from jonrellim
Beste VRT OSM,
Wil je niet steeds de maxspeed weghalen, deze is namelijk van toepassing op de hele zone, ook op onverharde doorgaande wegen, en ook al is het fysiek niet mogelijk om 60 te rijden. Een maxspeed van 60 wil niet betekenen dat je zo hard moet rijden, het is enkel een wettelijke limiet. Maar hij is technisch gezien hier wel van toepassing. De manier waarop je het steeds weg haalt vind ik ook niet netjes want je verkapt het constant in een changeset tussen andere edits, wellicht in de hoop dat niemand het ziet? Mocht je niet hebben gezien waarom iets veranderd is kun je dat vaak zien bij de informatie van het object zelf, die geeft dan weer met welke comment de laatste edit van het object gemaakt is, zoals bijvoorbeeld hier: https://www.openstreetmap.org/way/131912709
Houd daarom een beetje in de gaten wat voor edits er nog meer in de buurt gebeuren als je wijzigingen aanbrengt.
groeten,
jonrellim
-
Comment from VRT OSM
gezien, zie eerder gemaakte re
-
Comment from VRT OSM
Hoi jonrellim,
Mij excuus voor weg weghalen van de maxspeed het niet onze intentie om er onze eigen kaart van te maken. Ik heb ook niets willen verbloemen zodat niemand het ziet.
Ik zag het kwaad er niet van in, het is een onverharde weg waar het 60 KM/H geen verstandig snelheid is. Ook niet voor CCFM voertuigen die de brandweer gebruikt. Er zijn veel meer wegen/ straten paden waar geen maxspeed tag op staat. Wij/ brandweer collega's hebben dit gebied bekeken en er is een advies gegeven waar men wel en niet met onze speciale natuurbrandvoertuigen (CCFM) kan rijden.
Ik hoop hiermee e.e.a. voldoende te hebben toegelicht.
Dank voor het terug zetten van de maxspeed
mvg Mike namens de VRTwente -
Comment from Joopvdl
Hallo VRT OSM,
Het is belangrijk dat wij mappen wat er daadwerkelijk op de grond te zien is en (indien mogelijk) wat wettelijke restricties zijn. In dit geval lijkt de Grote Lutterveldweg in een 60 km/u zone te vallen (als ik met Streetview op de Postweg ga staan lijkt het zelfs dat het een 80 km/u weg moet zijn).
In dit geval is "maxspeed=60" het juiste, bij twijfel kun je altijd op de wiki kijken en daar staat: "The maxspeed=* tag is used on ways to define the maximum legal speed limit for general traffic on a particular road, railway or waterway.". De tag "maxspeed" gaat dus over de gedefinieerde legale maximum snelheid, in dit geval 60.
Nu maak ik uit je reactie op dat 60 km/u voor jullie voertuigen (waaronder de CCFM) in dit geval onhaalbaar en onrealistisch is. Het zou kunnen dat dit voor jullie routering een probleem oplevert, echter zullen veel routers je eerder over een tertiary sturen dan een track (behalve als je bestemming aan de track ligt). Verder zou je eens kunnen kijken naar de "maxspeed:practical" tag, deze tag is precies voor dit soort gevallen in het leven geroepen (de maximum snelheid is hoger dan praktisch mogelijk), helaas is deze tag wel subjectief maar "maxspeed:practical=30" is in dit geval 100x beter dan "maxspeed=30".
Mvg,
Joop -
Comment from VRT OSM
Hoi Jop dank voor je aanvulling, erg waarde vol, ik ga verder onderzoeken of wij hier iets mee kunnen in onze route navigatie met onze leverancier.
Met vriendelijke groet,
Mike namens VRT
Ways (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |