OpenStreetMap

Ustronie Morskie w czerwcowe dni

Posted by radmar on 15 July 2013 in Polish (Polski)

W połowie czerwca udało mi się spędzić 4 dni w Ustroniu Morskim. Nie, nie siedziałem na plaży, gdyż tego nie "trawię". Na szczęście czas nad morzem też można spędzać aktywnie. Jednego dnia wybrałem się do Gąsek w celu odwiedzenia latarni morskiej. Pomimo iż w linii prostej z Ustronia do latarni w G. jest około 8 km., mi się udało przejść 27 km. :) Z ciekawszych obiektów naniesione na mapę OSM zostały następujące: zaszyta w lasach Bateria Artylerii Stałej BAS 31, znajdujące się między Wieniotowem, a Gąskami leśne ścieżki, nazwy ulic i oznaczenie ulic jednokierunkowych w Ustroniu M., poza tym sklepy, aż jeden stwierdzony bankomat :), poczta, miejsca biwakowe, tablice z planami, kilka domów wypoczynkowych i park linowy znajdujący się na wschodnim krańcu Ustronia.

Następnego dnia postanowiłem oddalić się od morza w kierunku południowym w celu odwiedzenia najstarszego dębu w Polsce. Ukryty w lasach dąb Bolesław liczy sobie około 800 lat.

Dąb Bolesław

Przy okazji naniosłem parę miejsc biwakowych i tym podobnych obiektów.

Na pocieszenie powiem, że nie martwcie się w samym Ustroniu Morskim jeszcze sporo do naniesienia zostało. ;)

Location: Marynarki Wojennej, Wieniotowo, gmina Ustronie Morskie, powiat kołobrzeski, województwo zachodniopomorskie, 78-111, Polska

Leave a comment

Parsed with Markdown

 • Headings

  # Heading
  ## Subheading

 • Unordered list

  * First item
  * Second item

 • Ordered list

  1. First item
  2. Second item

 • Link

  [Text](URL)
 • Image

  ![Alt text](URL)

Login to leave a comment