OpenStreetMap

Diary Entries in Turkish

Recent diary entries

Version Mismatch hatası

Posted by Sultans Trail on 4 January 2015 in Turkish (Türkçe)

http://www.openstreetmap.org/way/320321969#map=17/41.27155/28.39051

Bu yerde version mismatch hatası veriyor. Ben çizilen noktaları sildim ama hata vermeye devam ediyor. Nasıl çözebilirim.

Selamlar,

Sedat Çakır

Medyum Yılmaz Eren Hoca

Posted by Medyum Yılmaz Eren Hoca on 29 November 2014 in Turkish (Türkçe)

Merhaba Ben Medyum Yılmaz Eren Hoca Sizlere Aşk Bağlama Büyüsü Vefkleri Konusunda Uzman Medyumdur. Medyumluk mesleğini daha önce duymuşsunuzdur ancak bazılarınız bu meslek hakkında kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyor ve yalan yanlış bilgiler nedeniyle bu mesleğe bakış açısı da her geçen gün daha kötüye gidiyor. İstanbul medyum hakkında bilinmeyenleri aktarmak için sizlere bu yazıyı sunuyoruz ve öyle zannediyoruz ki bu yazı ile birlikte akıllardaki soru işaretleri de gidecektir. Medyum İstanbul, bir cami imamı, ya da bir hoca değildir. Medyumluk ve hocalık yani imamlık arasında çok fark var ve iki mesleğin de görevleri farklıdır. Bu işi yapan hocamız kendini insan sohbetini seven ehil kişi olarak tanımlıyor. Karakter yapısı düzgün ve kendini iyi tanıyan bir isim diyebiliriz onun için ve daha da önemlisi kusursuz bir karaktere sahiptir. Daha Detaylı Bilgi İçin Lütfen Medyum Hocamız İle www.medyumuzun.com Adresinden İletişim Kurun.

Belek, Antalya. Hiç gittiniz mi veya duydunuz mu?

Posted by antalyarentalcars on 7 October 2014 in Turkish (Türkçe)

Belek, 1984 yılında keşfedilen ve Belek Turizm Merkezi adı verilen Belek Bölgesi; Antalya''nın 30 km. doğusunda yer almaktadır. Konumu itibariyle havalimanına ve Antalya merkeze en yakın bölgelerden biridir. Geçimini turizm ve tarımdan sağlamaktadır.Belek, son yıllarda inşaa edilen dünya standartlarında ki otelleri ile adından söz ettirmektedir. Mevcut otellerin Golf ve diğer spor turizmine yaptığı katkı yüksektir. Dünyanın bir çok tanınmış golf oyuncusunun katıldığı resmi ve özel turnuvalar düzenlenmektedir. Tarihi açıdan en önemli bölge Aspendos Antik Tiyatrosudur. Günümüzde de aktif olarak kullanılan antik tiyatro 15.000 kişiye ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. Birçok tesisin bünyesinde birbirinden güzel ve kaliteli spa merkezleri, profesyonel futbol sahaları, kongre merkezleri gibi birçok aktivite olanakları mevcuttur. Yazları tatilcilerin, kışları ise toplantı grupları ve spor kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır.

Location: Turizm Caddesi, Belek, Serik, Antalya, Akdeniz Bölgesi, 07500, Türkiye

oyun oynamayı seviyorum

Posted by yigido58 on 1 June 2014 in Turkish (Türkçe)

ben internet üzerinde sıkca vakit geçiriyorum en büyük ilgim oyun sitelerine genelde www.oyunoynaaraba.com adresinden oyunlar oynuyorum

Location: Çınarcık, Yalova, Marmara Bölgesi, Türkiye

Assos Terrace Hotel

Posted by Assos Terrace Hotel on 28 May 2014 in Turkish (Türkçe)

otel kaydı yapmak istiyorum ama çok zorlanıyorum.

Location: Assos Terrace Hotel, Büyük Husun, Ayvacik, Çanakkale, Marmara Bölgesi, Türkiye

KESTEL REKLAM AJANSI

Posted by Ayhan Tepe-16 on 27 April 2014 in Turkish (Türkçe)

KESTEL REKLAM AJANSI

ETİKET SANAYİ

Posted by Ayhan Tepe-16 on 27 April 2014 in Turkish (Türkçe)

BURSA ETİKET SANAYİ

Çok iyi bi proje ancak yetersiz

Posted by Can19 on 27 April 2014 in Turkish (Türkçe)

Merhaba ben can bu proje çok iyi acak biz çizerlere her bölgede Ofis açmalı ve Maaş bağlamalı Eğer böyle olursa Dünyada heryer hakkında Bilginiz olur

JOSM kullanan birileri var mı acaba

Posted by Ayse duygu on 23 March 2014 in Turkish (Türkçe)

Merhaba ben josm kullanmaya çalışıyorum. Fakat elimde çok kaynak yok. Malesef wiki sayfasıda çok karışık elinde video serisi olan veya eğitim veren bir yer var mı acaba ?

how i can delete my account

Posted by midye on 2 February 2014 in Turkish (Türkçe)

hello, i think i couldnt understand OSM and i want to delete my account from OSM. How can i do that? Thanks

ayna

Posted by midye on 31 January 2014 in Turkish (Türkçe)

hi

dış cephe cam temizlik

Posted by Tesan Temizlikdış cephe temizliği on 25 January 2014 in Turkish (Türkçe)

TESAN temizlik; 1995 yılında kurulan şirketimiz öz verili çalışması ve samimi gayretleri sayesinde günümüzdeki temel değerler üzerine kurulmuş köklü ve deneyimli bir şirkettir.

  • Kurumumuz hizmetlerini en kaliteli şekilde değerlendirdiği için müşteri referansımız sürekli büyümektedir.

  • TESAN Temizlik yaşadığınız her ortama her mekana temizlik çözümleri sunar.

HİZMET KOLLARIMIZ ;

DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ OFİS İŞ YERİ TEMİZLİĞİ İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK HALI VE KOLTUK YIKAMA CİLA YAPIMI

DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ ;

  • Dış cephe cam temizliği konusunda uzman olan şirketimiz daima yükseklikte çalışmıştır. Dağcılık sistemi yani halatlar yardımı ile profesyonel ekibimiz dış cephe cam ve cephe kaplama temizliğinde öncü olmuştur.

  • Dış cephe cam temizliği çift cam ve bölme camlarının temizliği ve camların üzerindeki bant boya çerçeve ve benzeri tüm temizlemesi gereken kısımlar temizlenir ve parlatılır.

  • Otel ve motel dış cephe cam temizliği firmamız siz İzmirlilere ve tüm Türkiye genelinde dış cephe Otel temizliği hizmeti verilmektedir. Otel cam temizliği, otel mermer cilalama, otel halı ve koltuk yıkama alanlarında hizmetlerimiz sınırsız ve Hijyen kalitesindedir.

Sibersonik web tasarım

Posted by webtasarim on 14 August 2013 in Turkish (Türkçe)

sibersonik web tasarım izmir karşıyaka web tasarım internet sayfa tasarım cms yazılım seo hosting marka tescil reklam

http://www.sibersonik.com

Location: 1664 Sokak, Karşıyaka, İzmir, Ege Bölgesi, 3550, Türkiye

Masaüstü Bilgisayarlar Değerini Yitiriyor mu?

Posted by earclam58 on 11 May 2013 in Turkish (Türkçe)

Masaüstü Bilgisayarlar hayatımıza girdiğinden beridir, hayatımız da birçok değişiklikler ve yenilikler meydana geldi. Masaüstü Bilgisayarlar iyi veya kötü gelişimleri ile yaşamımızın bir şekilde parçası haline geldiler. İlk piyasaya sürüldüğü günden beridir, sürekli değişiklik gösteren teknolojisi ile kendinin yenileyerek çok değişik modeller geliştirmiştir. Masaüstü Bilgisayar modelleri öyle hızlı gelişiyor ki, bu modellere yetişilemez ve sürekli değişimime ayak uydurarak bilgisayarını değiştirmek isteyenler için zor hale gelmiştir. Çünkü yıl içinde bile bir sürü değiştirdikleri modellere yetişmek gerçekten zordur.

Masa üstü bilgisayar fiyatları İlk masa üstü ilе tanıştığımız bilgisayarlar şimdi dizüstü laptop gibi modеllеr ilе çağ atlamış vaziyеttеlеr. Hatta küçük cеp tеlеfonlarımıza kadar da girmiş durumdalar. Dizüstü Bilgisayarlar ilе hеr bulunduğumuz ortam içindе işimiz görülеbilmеktеdir. Bu tür avantajı isе bizе ciddi zaman tasarrufu sağlar. İşimizdе vеya okulda bitirеmеdiğimiz işlеri mеtroda trеndе lokanta da boş vakit bulabildiğimiz buna bеnzеr yеrlеr dе bilе bitirtip başarılı işlеrе imza atabiliriz. Bu nеdеn ilе rağbеt çok olduğu için çok dеğişik laptop çеşitlеri çıkmıştır.

Masa üstü bilgisayarlara olan ilginin azalma sеbеbi nеdir?

Bu dizüstü bilgisayar modеllеri tam anlamı ilе masa üstü bilgisayarların aut olmasını sağlamamış olsa da еtkinliğini çok azaltmıştır. Еskidеn çok sık kullandığımız bu masaüstü bilgisayarlar artık çok fazla rağbеt görmеmеktеdirlеr. Bunun sеbеbi sadеcе diğеr laptop türü modеllеrin gеlişmiş olması ilе ilgilidir. Bunlar hеr yеrdе kullanıldığı için laptop alışkanlığı masa üstü için itibar azaltmıştır.

Aslında masa üstü bilgisayar modеllеri daha kolay kullanım sağlamaktadır. Masa üstü kullanır ikеn alacağımız vücut pozisyonu daha sağlıklı olur. Koltukta kullanıyor olmamız gеriyе yaslanarak kullanma imkanı da sağladığından bеl vе sırt ağlarına da fırsat vеrmеz. Bu nеdеn ilе modası gеçеcеğе bеnzеmiyor. Masa üstü bilgisayar fiyatları aynı zamanda diğеr çеşit modеllеrе görе dе çok daha ucuzdur. http://www.atombilisim.com.tr/

4+4+4 Eğitim sistemi ile birlikte okullarımız yeniden şekilleniyor.

Posted by wolfgank on 22 April 2013 in Turkish (Türkçe)

Milli Eğitim Bakanlığımızın uyguladığı okul dönüşümleri sebebiyle bir çok okulumuz isim ve tür değişikliklerine uğramıştır. Okullarımızın bazılarının depreme ve artan kapasiteye karşı yetersiz gelen binaları yıkılarak "İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi" (İSMEP) kapsamında yenilenmektedir. Bu sebeple bazı okullarımızın arsası küçük geldiği için adresi de değişmektedir. Bu amaçla öncelikle İstanbul ilinde Fatih Projesi Kapsamında ziyaret ettiğim okulları harita üzerinde 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yer alacakları düzende işaretlemeye çalışıyorum. Bu işaretlemeler en güncel bilgilerdir.Bazı Belediye ve MEB kaynaklarında rastlayamayabilirsiniz. Keşke tüm kurum müdürlerimiz ve BT Rehberlerimiz openstreetmap sistemine kayıt yaptırıp kendi eğitim bölgeleri ile ilgili güncellemelere katkı sağlasa... Sanırım bunu bir intel Learning Path uygulaması ile Mayıs ayı içinde hep birlikte göreceğiz. Sonuçlarını bende merak ediyorum.

Çorlu

Posted by fahridon on 13 April 2013 in Turkish (Türkçe)

Tekirdağ - Çorlu çizimlerinde dert gören varmı?

KARS / ARPAÇAY

Posted by GÖKHAN ÇELİK on 1 February 2013 in Turkish (Türkçe)

GÜZEL ŞİRİN İLÇE

Location: D 010, Kümbet, Arpaçay, Kars, Doğu Anadolu Bölgesi, Türkiye

Hotel Mevre

Posted by taskman on 29 June 2012 in Turkish (Türkçe)

Hotel Mevre, Antalya Şehir Merkezinde konforlu, kaliteli, güzel bir şehir oteli

Location: Kızıltoprak, Muratpaşa, Antalya, Akdeniz Bölgesi, Türkiye

Gümüşpala

Posted by denizern on 13 May 2012 in Turkish (Türkçe)

Bir iki gündür bu bölgeyi haritalandırıyorum. Çok karışık =)

Location: 7226 Sokak, Bayraklı, İzmir, Ege Bölgesi, 3550, Türkiye

Villa Turizm

Posted by Webteam on 11 May 2012 in Turkish (Türkçe)

Villa Turizm Genel Merkez

Location: Yeniköy Mh., Konacık, Bodrum, Muğla, Ege Bölgesi, 48400, Türkiye
Older Entries | Newer Entries